Jak używać prezerwatyw – rodzaje, rozmiary i zakładanie prezerwatywy

Wydaje się że o tym jak używać prezerwatyw nie ma co pisać. Jednak warto poświęcić na to jeden artykuł. Tym bardziej, że jedynym sposobem na ograniczenie przenoszenia wirusa HIV lub innych zakażeń przenoszonych drogą płciową podczas seksu jest stosowanie bariery – najczęściej właśnie prezerwatywy. Dlatego jej prawidłowe dopasowanie, używanie jak i zakładanie jest tak istotne.

Ładni chłopcy chcą Cię poznać. Odpowiesz im?
KLIKNIJ, SPOTKAJ SIĘ, RUCHAJ DO WOLI!!!

Seks randki w Twoim mieście. Umów się na randkę już teraz.

Jeśli uprawiasz seks analny, ważne jest, aby używać zwykłej prezerwatywy pasującej do Twojego penisa i używać dużej ilości lubrykantu na bazie wody. Ostatnie badania wykazały, że bardzo mocne prezerwatywy nie są potrzebne do seksu analnego, pod warunkiem, że używasz ich prawidłowo.

Chociaż w Wielkiej Brytanii aromatyzowane prezerwatywy są poddawane tym samym rygorystycznym testom, co zwykłe prezerwatywy, generalnie nie należy ich używać do seksu analnego, ponieważ mogą powodować podrażnienie odbytu. Najważniejsze jednak jest nauka jak używać prezerwatyw prawidłowo. Tylko prawidłowe nałożenie prezerwatywy zapewni wam przyjemność z seksu.

Jeśli nie uprawiasz seksu analnego, uważaj na wszelkie owrzodzenia lub skaleczenia, które mogą być narażone na działanie nasienia partnera. Na przykład, jeśli masz zamiar uprawiać seks oralny, nie myj zębów bezpośrednio wcześniej, ponieważ może to spowodować niewielkie skaleczenia dziąseł; zamiast tego żuj gumę lub używaj płynu do płukania ust.

Co to jest prezerwatywa?

Prezerwatywy są nadal najlepszym i najłatwiejszym sposobem na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa zdrowia seksualnego.

Używanie prezerwatyw to najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie ryzyka, jakie podejmujesz w życiu seksualnym. Pod względem skuteczności prezerwatywy są jedną z najlepszych metod zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą płciową, w tym HIV.

Istnieją różne rodzaje prezerwatyw dla różnych rodzajów seksu. Prezerwatywy smakowe są używane głównie do seksu oralnego. W przypadku seksu penetrującego, takiego jak seks waginalny lub analny, można stosować prezerwatywy smakowe, chociaż mogą powodować podrażnienie wyściółki odbytu lub pochwy. Podczas seksu z penetracją najlepiej jest używać zwykłej prezerwatywy. Znanymi producentami szerokiej gamy prezerwatyw na świecie są firmy Unimil, Durex, Skyn. Badania wykazały, że bardzo mocne prezerwatywy nie są konieczne do seksu analnego. Zwykła prezerwatywa będzie w porządku, pod warunkiem, że jest używana prawidłowo.

Rozmiary prezerwatyw

Prezerwatywy są teraz dostępne w różnych rozmiarach i stylach, np. Przycięte, zwykłe, duże, bardzo duże, prążkowane, żeby wymienić tylko kilka. Ponieważ ważne jest, aby upewnić się, że prezerwatywa, której używasz, jest dobrze dopasowana dlatego zwróć uwagę na jej zakładanie. Prezerwatywy, które są zbyt luźne, mogą zsuwać się podczas seksu, podczas gdy te, które są zbyt ciasne, mogą być niewygodne i powodować pękanie prezerwatywy.

Patrząc na prawidłowy rozmiar prezerwatywy, liczy się obwód (szerokość penisa), a nie długość.

Wielkość Obwód penisa (w milimetrach) Szerokość nominalna na opakowaniach prezerwatyw (w milimetrach)
Szczupły9849
Regularny10454
Duży12056
XL13058-62
XXL140+64-69
Tabela rozmiarów prezerwatyw

Jak prawidłowo używać prezerwatyw?

Zapamiętaj:

 • Nie używaj smarów, kremów, olejów, balsamów ani wazeliny, aby sprawić, że prezerwatywa będzie śliska. Substancje te mogą spowodować pęknięcie prezerwatywy. Używaj tylko specjalistycznych nawilżaczy lub profesjonalnych kremów z atestami, które nie zawierają oleju.
 • Używaj nowej prezerwatywy za każdym razem, gdy uprawiasz seks.
 • Używaj prezerwatywy tylko raz.
 • Przechowuj prezerwatywy w chłodnym, suchym miejscu.
 • Nie używaj prezerwatywy, która może być stara lub uszkodzona.
 • Dowiedz się dokładnie jak używać prezerwatyw i stosuj się do wytycznych

Nie używaj prezerwatywy, jeśli:

 • Opakowanie jest uszkodzone.
 • Prezerwatywa jest krucha lub wysuszona.
 • Kolor jest nierówny lub zmienił się.
 • Prezerwatywa jest niezwykle lepka i klejąca.
 1. Sprawdź, czy prezerwatywa posiada znak CE i czy prezerwatywa jest nadal aktualna. Ściśnij prezerwatywę na jedną stronę przez folię i rozerwij opakowanie – w ten sposób unikniesz uszkodzenia prezerwatywy.

2. Przed założeniem prezerwatywy upewnij się, że penis jest w pełni wyprostowany.

3. Ściśnij końcówkę tak, aby nie zostało w niej powietrze – oznacza to, że podczas wytrysku nasienie może wypełnić końcówkę (jeśli jest w nim powietrze, może pęknąć!).

4. Nadal trzymając końcówkę, zwiń prezerwatywę w dół na całego penisa.

5. Upewnij się, że używasz nowej prezerwatywy co pół godziny, jeśli uprawiasz seks penetrujący, lub używaj nowej prezerwatywy, jeśli używasz zabawki erotycznej między kilkoma osobami.

Używaj dużej ilości lubrykantu na zewnętrznej stronie prezerwatywy. Unikaj smarowania penisa lub zabawki erotycznej przed założeniem prezerwatywy, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo zsunięcia się prezerwatywy.

6. Po wytrysku przytrzymaj podstawę prezerwatywy i ostrożnie wyjmij. Zdejmij prezerwatywę, powoli ją rozwijając, uważając, aby nie wyciekła sperma. Owiń prezerwatywę w chusteczkę higieniczną lub w torebkę z paczką prezerwatyw i włóż ją do kosza na śmieci.

Chociaż wiele osób błędnie zakłada, że ​​wszyscy mężczyźni wiedzą, jak używać prezerwatyw, nieprawidłowe stosowanie jest powszechne i jest główną przyczyną ich uszkodzenia.